Między uczelniane koszykarskie potyczki.

08.12.2008, 14:54, KSB

W ostatnim czasie WSHE rozegrała kolejne dwa mecze w lidze akademickiej
lidze amatorskiej. Zapraszamy do przeczytania krótkiej analizy meczy. Informujemy również, że w najbliższą Środę (10.12.2008 r.) odbędzie się mecz ligi akademickiej o godzinie 20:00 (Ul. Łukasiewicza 3, ZSzCh), gdzie WSHE podejmie UKW. Zapraszamy kibiców na to spotkanie i na spotkanie
z drużyną Żaroodpornych w najbliższą Niedzielę w rama BNBA (godzina spotkania w późniejszych dnia na www.bnba.e-basket.pl).

W ubiegłą Środę WSHE przegrała mecz z bydgoska Astorią reprezentowaną przez KPSW. Można było przypuszczać, iż z tak silnym zespołem trudno będzie wygrać. Natomiast ku zdziwieniu wielu, KPSW musieli się trochę
napocić w obronie by osiągnąć tak wysoką wygraną. Nasi reprezentanci złapali "drugi oddech" i "nabrali witru w żagle" pod koniec drugiej kwarty i w trzeciej kwarcie, którą to wygrali 26:21! Waleczność do samego końca i wynik trzeciej kwarty świadczą o wysokim potencjale drużyny i wciaż rosnacej z meczu na mecz formie.

W Bydgoskim Nurcie Basketu Amatorskiego byliśmy świadkami rewanżu meczu z WSG. Pierwsze spoitkanie odbyło się w lidze akademickiej. Tym razem w hali Astorii bardzo zmotywowana WSHE stawiła czoła naprawdę na wysokim poziomie przeciwnikom. Cały mecz był widowiskiem bardzo dobrej obrony zarówno z jednej jak i z drugiej strony, co przyznali również sędziowie. Nasi koszykarze zagrali całe 40 minut pięcio osobowym składem. Pozostałych
z drużyny nie mogło być na spotkaniu. Jedynie do dziś nieusprawiedliwioną nieobceność ma Maciej Weber! Po pierwszych pięciu minutach wynik był 0 do 0. W dalszych cześciach spotkania WSG prowadziło minimalną różnica punktową. Dopiero w ostatniej kwarcie, gdy WSG zaskoczyło obrona każdy swego na całym boisku, zabrakło nam sił by utrzymać wynik. Mecz ten udowadnia,
ż WSHe ma wysokie przygotowanie kondycyjnie. Brak jeszcze nam większej konsekwencji w obronie, a także wciąż popełniamy pdstawowe błędy (kroki, straty przy podaniach). Jednak zaangażowanie na treningach i w trakcie meczy już dziś daje znać, że kolejne zwycięstwa są tuż tuż.

Wyniki i statystyki punktowe: BNBA i AMwK-PwK

10.12.2008 r., Środa, godzina 20:00, mecz AMwK-K: WSHE z UKW, hala Zespołu Szkół Chemicznych przy ulicy Łukasiewicza 3.