Pierwszy Historyczny mecz koszykówki KSB wygrany!

07.03.2011, 09:09, KSB

W Sobotę 15.01.2011 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Tucholi odbył się sparingowy mecz koszykówki między reprezentacją Klubu Sportowego Boruta z Tucholi prowadzonym przez trenera Marcina Boruta

a Basket-Transfer Chojnice prowadzonym przez trenera Tomasza Briegmann. Dla obu drużyn był to pierwszy występ w historii ich klubów.

W meczu wzięła udział młodzież w wieku między 13 a 17 rokiem życia.

Po rzucie sędziowskim mecz rozpoczęła drużyna z Chojnic i już po minucie zdobyła pierwsze 2 punkty z gry. Wynik 2:0 utrzymywał się do 4 minuty,

po których to K.S. Boruta doprowadził do remisu i zaczął zdobywać kolejne punkty. Po pierwszej kwarcie stan rywalizacji był 9:4 dla Tucholi.

W drugiej odsłonie spotkania po motywacyjnej rozmowie z trenerem

K.S. Boruta kontynuował szarżę na kosz przeciwników pozwalając im zdobyć tylko 2 kolejne punkty, a sami dołożyli 13. Wynik po połowie meczu to 22-6.

Trzecia kwarta należała do drużyny Basket-Transfer. Wykorzystując chwilową nieuwagę w obronie Tucholi zdobyła większość punktów

z kontrataków. Wówczas o czas poprosił Marcin Boruta. Po wznowieniu gry znów dominowała Tuchola. Wynik po tej kwarcie to 30-16 dla K.S. Boruta.

W czwartej części nie pomagały Chojnicom niestety słuszne uwagi trenera Tomasza Briegmann i drużyna z Tucholi nie oddała prowadzenia,

a sukcesywnie je zwiększała.
Na 21 sekund do końca meczu, po kolejnym czasie dla Tucholi, trener ustawił zagranie, po którym skutecznie zostały zdobyte punkty przez Kacpra Paczyńskiego, który ustanowił wynik końcowy na 46-20!

--> WIECEJ ZDJEĆ W GALERII <--

Na wielkie uznanie zasługuje drużyna z Chojnic, która dysponowała świetnym przygotowaniem kondycyjnym i ciekawymi zagraniami. Drużyna wystąpiła w następującym składzie notując zdobycze punktowe:

• nr 0 Mikołaj Ejsnont – 2 faule, 0/2 rzuty wolne, 2 pkt.
  • nr 5 Artur Drzycimski (kapitan) – 5 f., 0/2 rz. w., 2 pkt.
  • nr 7 Wiktor Paczkowski – 2 f., 1/3 rz. w., 5 pkt.
  • nr 8 Marek Olszewski – 2 f., 6 pkt.
  • nr 15 Roch Jeżdżejewski – 3 f., 1/2 rz. w., 1 pkt.
  • nr 17 Piotr Michalak – 0 f., 2 pkt.
  • nr 23 Damian Hinc – 1 f., 0/2 rz. w., 2 pkt.
  • nr 24 Szymon Drewek – 2 f., 0 pkt.

W drużynie Marcina Boruta znalazło się ośmiu zawodników i jedna zawodniczka Lucyna Szczęsna, która ponad przeciętnymi umiejętnościami zachwyca na treningach, a na meczu wyróżniała się grą na obu tablicach

i w obronie. Tak wygląda pomeczowy dorobek drużyny:

• nr 0 Dawid Trzebieciński – 2 f., 8 pkt.
  • nr 4 Lucyna Szczęsna – 0 f., 0 pkt.
  • nr 5 Miłosz Lorbiecki – 0 f., 2 pkt.
  • nr 7 Paweł Kmieć – 0 f., 0 pkt.
  • nr 8 Maciej Brodowski – 1 f., 7/10 rz. w., 1 x 3 pkt., 20 pkt.
  • nr 9 Kacper Paczyński (kapitan) – 4 f., 0/4 rz. w., 10 pkt.
  • nr 11 Sebastian Kusewicz – 1 f., 2 pkt.
  • nr 14 Jakub Kasica – 2 f., 0/2 rz. w., 0 pkt.
  • nr 15 Wiktor Grabowski – 1 f., 2 pkt.

Po meczu kibice klaskali gratulując naszym, a zawodnicy Klubu Sportowego Boruta skacząc w kółku krzyczeli z radości: „Tak się bawi, tak się bawi KSB!”

Lider w meczu Maciej Brodowski, to najbardziej doświadczony zawodnik w klubie, który uczy się gry w piłkę koszykową od samego początku istnienia sekcji. Również Kacper Paczyński, kapitan drużyny wyróżnia się umiejętnościami dzięki systematycznym i długotrwałym treningom.

Przy stoliku sędziowskim jako protokolantki zasiadły Kornelia Kościukiewicz i Patrycja Rozwonkowska, które również należą do sekcji

i wykazują się dużym zaangażowaniem i talentem koszykarskim. Dziękujemy dziewczynom!

Zawodnicy trenujący trzeci sezon to grupa młodzieży od 9 roku życia

do 16. W tym sezonie dołączyły do sekcji również dziewczyny: Lucyna Szczęsna, Patrycja Rozwonkowska, Michalina Lamparska, Kornelia Kościukiewicz i Natalia Klafetka. Czekamy na kolejne przyszłe koszykarki co pomoże stworzyć nam oddzielną sekcję dziewcząt, a nabór dla obu płci trwa cało rocznie, trener Marcin Boruta zaprasza zatem i chłopców i dziewczęta do spróbowania sił w koszykówce. Nauka rozpoczyna się od podstaw jak

i od udoskonalania umiejętności w zależności od poziomu trenującego. Szczegółowe informacje: www.boruta.tuchola.pl tel. 662 077 062 oraz e-mail: boruta@tuchola.pl

Klub Sportowy Boruta dziękuje za życzliwość przy organizacji spotkania OSiR w Tucholi, a także za obecność na trybunach kibiców, którzy wspierali naszą drużynę.

Planowane jest spotkanie rewanżowe w Chojnicach. Termin zostanie podany w późniejszym czasie, po feriach zimowych. Dziękujemy za sportową walkę Basket-Transfer Chojnice i obiecujemy nie zwolnić tempa w meczach następnych.

Klub Sportowy Boruta chętnie podejmie współpracę ze sponsorami, którzy zechcą wspierać naszą młodzież w tak dynamicznie rozwijającej się dyscyplinie w naszym powiecie.